2021 Yılına Damga Vuracak Gelin Saç Modelleri

Düğün tarihinin belirlenmesinin ardından hem damadı hem de gelini büyük bir hazırlık süreci bekler. Verilen her karar, yıllar boyunca hatırlanacak olan düğün günü için büyük önem taşır. Özellikle damadın ve gelinin görünüşü video ve fotoğraflarla ölümsüzleştirileceği için kusursuz olmalıdır. Damadın tıraş, ayakkabılar ve damatlık dışında çok fazla dikkat etmesi gereken nokta yoktur. Ancak gelinin makyajı, gelinliği, ayakkabıları, takıları ve saçlarının birbirine uyumlu olabilmesi için ustalıkla seçilmesi gerekmektedir. Özellikle saçın abartılı olmaması, kıyafetlerle uyumlu olması ve geline düğün esnasında zorluk çıkarmaması gerekir.

Gelinlere saç modeli önerilirken genellikle abiyeyle uyumlu olduğu düşünülen modeller önerilir. Bazı durumlarda bu düşünce saçın özensiz veya çok basit kaçmasına sebep olabilir. Seçim yaparken abartının yanında basitlikten de kaçınılması gerekir. Uygun gösteriş seviyesine sahip olan modeller ilgileri üzerine çekmekte ve gelinin düğünün en önemli kişisi olduğu algısını misafirlere başarıyla aşılamaktadır.

Özenilmiş Ense Topuzları

Ense topuzları kulağa her ne kadar basit gelse de özenli bir şekilde kullanıldığında gösteriş seviyesi katlanmaktadır. Topuzun yeterli güzelliği sahip olabilmesi için saçların ilk olarak düzenli bir şekilde toplanması gerekir. Bu gelinin boynunu zarif bir şekilde ortaya çıkararak ekstradan güzellik katmaktadır. Ardından her iki taraftan yüzü yumuşak bir şekilde çerçeveleyen perçemler bırakılmalıdır. Bu ise duvakla gelinin saçı arasında dengeli bir uyum olmasını sağlamaktadır.

Su Gibi Dalgalı Saçlar

Sadeliğin yanında güzelliği de beraberinde getiren saç modellerinden en çok tercih edilenleri dalgalı olanlardır. Dalgalı saçlar gelinin adeta bir prenses gibi görünmesini sağlamakla birlikte düğün esnasında rahatlıkla dans edebilmesine de imkân vermektedir. Deniz kenarındaki düğünlerde sık sık tercih edilen dalgalı saçlar dilenirse kapalı ve daha resmi mekanlarda da kullanılabilir.

Örgüyle Bükülmüş Saçlar

Örgü saç modelleri genellikle gelinler tarafından tercih edilmez. Ancak örgü yöntemiyle bükülmüş saç modelleri son zamanlarda ilgiyi üzerine çekmektedir. Bu yöntemle oluşturulan saçlar genellikle daha hacimli görünmekte ve gelinin daha göz alıcı olmasını sağlamaktadır. Aynı ense topuzlarında olduğu gibi yüzün iki tarafından bükülmüş bir şekilde bırakılan saçlar da şıklığı artıran küçük detaylar arasındadır.

Gelinler İçin At Kuyruğu Modelleri

At kuyruğuna saça şekil vermek için kullanılan en basit yöntem denilebilir. Bu basit yöntemin üzerinde detaylı ve profesyonel bir çalışma yapıldığı taktirde harika sonuçlar elde edilebilir. Saça şıklık katmak için duvak ve diğer saç aksesuarlarından yararlanılabilir. At kuyruğu saç modeli gelinin daha rahat hareket etmesine olanak vermekte ve makyajının bozulma ihtimalini düşürmektedir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir