Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Saç modeli seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında her ne kadar saç uzunluğu ve dalga yoğunluğunun önemli olduğu düşünülse de aslında en can alıcı nokta yüz şeklidir. Eğer saçlara yüz şekline uygun bir model verilmezse sonuç hüsran olabilir. Her yüz şekline uyan bir saç modeli vardır. Saç modelinin yüz şekline bakılarak seçilmesi basit birkaç dokunuşla muhteşem bir görüntü ortaya çıkmasına imkân tanıyabilir.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüzler, kişileri olduklarından daha kilolu gösterebilir. Bu, özellikle kadınlar için istenmeyen bir durumdur. Bu etkiyi saç modeliyle ortadan kaldırmak mümkündür.

Asimetrik Saç Modelleri

Asimetrik yani iki tarafı birbirinden farklı uzunluk ve katlara sahip saç modelleri yuvarlak yüzlü kadınlar için biçilmiş kaftandır. Bu modeller, aynı zamanda kişinin diğer insanlardan daha farklı bir tarza sahip olmasına da olanak sağlar. Asimetrik saç modellerinde sıklıkla uzun yan perçemler tercih edilmektedir. Bu perçemler kişinin yüzünün daha zayıf ve uzun görünmesine sebep olmaktadır.

Uzun Katlı Saç Modelleri

Saçlarını ortadan ayırarak kullanan yuvarlak yüzlü kadınlar için uzun katlı modeller idealdir. Çeneden başlayan ve omuzlara kadar devam eden farklı katlara sahip saçlar gölgeli bir görünüm sağlar. Bunun yanında diğerlerine rağmen daha kısa kalan katlar çeneyi ve yanakları örtmekte, kişinin daha uzun bir yüz görüntüsüne sahip olmasını sağlamaktadır.

Katlı Bob Saç Modeli

2020 yılına damga vuran ve gelecek senelerde de sıklıkla göreceğimiz bu saç modeli yuvarlak yüzlü ünlüler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Jennifer Lawrence bu modelin popülerleşmesini sağlamış ve kısa süre içerisinde pek çok insanın saçlarını bu tarzda kestirmesine sebep olmuştur. Bu saç modeliyle dileyenler perçemlerle suratını daha zayıf göstermekte, dileyenler de saçın bir tarafını kulaklarının arkasına alarak daha zarif bir güzelliğe sahip olmaktadır.

 Pixie Saç Modeli

Pixie saç modeli genellikle hali hazırda saçı kısa olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Saça hareket katması ve elmacık kemiklerini ortaya çıkarmasıyla bilinen bu saç modelinde gözler de vurgulanmaktadır. Çeşitli renklerle de rahatlıkla kullanılabilen bu model köpükle kullanıldığında canlı görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir